ALUTHERMO

Wysoki poziom SKUTECZNOŚCI na wielu płaszczyznach

Aluthermo®QUATTRO jest pierwszym, cienkim, wieloodbiciowym systemem izolacji wielowarstwowej w całości zgrzanym termicznie. Składa się łącznie z siedmiu różnych warstw, zamkniętych w produkcie o grubości zaledwie 1 cm.

CZYSTY I SZYBKI MONTAŻ

Montaż maty Aluthermo jest prosty i przyjemny. Brak przy nim nieprzyjemnych zapachów i pylenia. Montaż bez konieczności noszenia masek przeciwpyłowych czy kombinezonów ochronnych.

Bardzo ŁATWA w montażu

Nasze izolacje są bardzo łatwe w montażu. Cały proces instalacji Aluthermo® przebiega bardzo szybko, zarówno w nowych obiektach, jak i przy projektach wymagających docieplenia (renowacje, modernizacje). Izolacje Aluthermo® można montować mechanicznie lub przy użyciu kleju systemowego (np. kleju Aluthermo®, dostępnego w ofercie Importera). Taki montaż, w żaden sposób NIE ZMNIEJSZA parametrów izolacyjności produktu.

Niezwykła odporność ogniowa

produkty Aluthermo® posiadają klasę ogniową B-s1-d0 (zgodnie z normą PN-EN 13501-1), co oznacza, że w przypadku pożaru, NIE PROWADZĄ do gwałtownego i wybuchowego rozprzestrzeniania się ognia. Dzięki samogasnącym warstwom polietylenu, nie powstają tzw. płonące skropliny, które mogłyby przenosić pożar w nowe miejsce. Produkty Aluthermo® spełniają wymogi najniższej, możliwej emisji dymu.

Nieporównywalnie CIEŃKA struktura materiału
Najbardziej rozpoznawalna na świecie, izolacja Aluthermo® QUATTRO ma jedynie 1 cm grubości, oferując wyjątkową „smukłość” i elastyczność materiału. Dzięki temu, w dużej mierze oszczędzamy docieplaną przestrzeń (np. na poddaszu czy w przypadku ścian), zachowując wciąż NIEZMIENNIE WYSOKI parametr izolacyjny.

Aluthermo® o grubości 1 cm – zastępuje 20 cm tradycyjnej izolacji

ZASTOSOWANIE ALUTHERMO

Wiatroizolacja, paroizolacja i termoizolacja w jednym – kompleksowy system izolacji w jednym produkcie, przy jednym procesie montażu

Izolacja multirefleksyjna Aluthermo® QUATTRO została stworzona w taki sposób, by dostarczać klientom energooszczędnych rozwiązań, których potrzebują.

Nienasiąkliwa i nieprzepuszczająca dla wilgoci

Izolacja Aluthermo® QUATTRO skutecznie zapobiega kondensacji pary wodnej. Dzięki jej budowie i zastosowanej technologii, skutecznie eliminuje ryzyko zawilgocenia ścian od wewnątrz, co minimalizuje ryzyko powstawania pleśni i grzybów,

Szczelna dla przepływu powietrza

Izolacja Aluthermo® QUATTRO została zaprojektowana z myślą o szczelności dla przepływu powietrza oraz eliminacji mostków termicznych, co wpływa na stopień energooszczędności budynku.

Akcesoria systemowe

W celu prawidłowego wykonania przegrody z izolacją Aluthermo®, bardzo ważne jest stosowanie oryginalnych akcesoriów, które zapewnią gwarancję odpowiedniego działania izolacji. Akcesoria dodatkowe:
- Taśma systemowa Aluthermo®
- Taśma do nadproży Aluthermo®
- Klej systemowy Aluthermo®